Інститут мистецтв

Іваненко Валентина

. Posted in Інститут мистецтв

Заслужена артистка України, співачка, обдарована прекрасним лірико-колоратурним сопрано. Випускниця інституту мистецтв НПУ імені М.П. Драгоманова (1985 рік  випуску).

Народилась 7 березня 1962 року в селі Шевченкове, Черкаської обл.

Розпочала свій творчий шлях в Державній академічній хоровій капелі «Думка».

У 1993 році була удостоєна першої премії і звання лауреата І Міжнародного конкурсу виконавців камерної музики «Золота осінь».

З 1994 року працює солісткою в Державній  чоловічій хоровій капелі України імені Л.М. Ревуцького. Концерти Валентини Іваненко з успіхом проходять в Київській Національній філармонії України, обласних філармоніях, Будинку органної і камерної музики, Національній музичній академії імені П.І. Чайковського.

У репертуарі співачки різноманітні програми старовинної, зарубіжної, російської, української музики, сольні партії у великих вокально-симфонічних творах А. Вівальді, Г.Ф. Генделя, В.А. Моцарта, Дж. Россіні, К. Орфа, а також музика сучасних авторів: Є. Станковича, Л. Дичко, А. Штогаренка та ін.

Валентина Іваненко постійно займається благодійною  діяльністю і виступіє з концертними  програмами в школах, гімназіях, інтернатах, військових частинах, будинках культури. Частина її роботи - зустрічі зі слухачами, спілкування з дітьми, педагогами. З концертами-лекціями артистка виступала за кордоном, долучаючи зарубіжних слухачів до багатогранної української культури.

Голос артистки постійно звучить по національному  радіо і телебаченню. Вона брала  участь у багатьох міжнародних фестивалях та мала великий успіх. «Український соловейко» - так вітають співачку вдячні слухачі Америки, Канади, Англії, Франції, Бельгії, Іспанії, Ізраїлю.

Макаренко Ольга

. Posted in Інститут мистецтв

Народна артистка України - співачка, актриса, доцент кафедри  «Теорії та методики постановки голосу»  НПУ імені М.П. Драгоманова, з числа  тих українських митців, які протягом всього життя робили честь і славу  українському мистецтву у світі. її помітно вирізняє сильний, рідкісний за густим тембральним окрасом голос, яким співачка володіє з віртуозною легкістю. Серйозно займалась народним вокалом з дитинства.

Ольга Макаренко народилася 12 червня 1958 року у родині, де завжди любили та вміли  співати. Випускниця інституту мистецтв НПУ імені М.П. Драгоманова випуску 2008 року.

Вона  багато гастролює. її репертуар увібрав  в себе величезну палітру музичних стилів та напрямків - від народних пісень до композицій в естрадному стилі, багато з яких стали класикою української естради. Але, звісно ж, головною в творчості Ольги була й лишається народна музика, яку люблять мільйони людей.

Окремим етапом творчості в музичній кар'єрі  співачки стало знайомство з прекрасним артистом, композитором та виконавцем - Миколою Мозговим. Ольга Макаренко стала однією з найкращих виконавицей його пісень, серед них легендарні «Зачаровані слова», «Веснянка» и «Любов останньою ніколи не буває».

Головна її привабливість для слухачів заключається в тому, що співачка залишається  вірною народній манері виконання. Народність проявляється в постановці голосу, у простоті, стриманості поведінки на сцені, і, нарешті, у доборі репертуару: пісні Ольги завжди ліричні, наспівні, в них немає випадкових, нічого не значущих, пустих слів.

•      У рамках тижня науки Драгоманівського університету молоді вчені долучилися до розробки політики реформування української науки та вищої освіти відповідно до глобальної концепції «Відкритої науки».

•     Міністерство освіти і науки України оголосило «Конкурс на навчання в Польщі 2018». Польська сторона готова прийняти громадян України на безкоштовне навчання (без виплати стипендій) до закладів вищої освіти Республіки Польща на 2018/2019 академічний рік, мова навчання - польська: 1) до 2 осіб на навчання на ступінь магістра (повний цикл навчання бакалавр + магістр – 5 років); 2) до 10 осіб на часткове/семестрове навчання (бакалаврські програми, другий семестр навчального року); 3) до 3 осіб на навчання (стажування) до аспірантури. Всі витрати пов’язані з перебуванням у Польщі, покриваються за рахунок учасника. Відділ міжнародного співробітництва та євроінтеграції

•     15 травня розпочала роботу Весняна Школа Академічного Розвитку. Запрошуємо всіх бажаючих долучитись. Наступний модуль відбудеться 22 травня об 11 годині в ауд. 340 (ЦК).     Тема модулю: «Академічний розвиток (Правила складання мотиваційних листів. Правила складання CV. Конкурс для молодих вчених МОН України: покрокова інструкція)».   Прес-служба університету

•    Запрошуємо на лекцію завідувача кафедри філософії Мумбайського університету професора Аміти Валмікі "Mysticism: Mechanism to Overcome Social Evil!", яка відбудеться 22 травня о 13.00 в ауд. 340 (ЦК). Мова виступу – англійська.     Відділ міжнародного співробітництва та євроінтеграції

•    15 травня 2018 року в університеті відбувся «Ярмарок вакансій 2018», організований Навчально-методичним центром НПУ імені М.П. Драгоманова.