Макаренко Ольга

. Posted in Інститут мистецтв

Народна артистка України - співачка, актриса, доцент кафедри  «Теорії та методики постановки голосу»  НПУ імені М.П. Драгоманова, з числа  тих українських митців, які протягом всього життя робили честь і славу  українському мистецтву у світі. її помітно вирізняє сильний, рідкісний за густим тембральним окрасом голос, яким співачка володіє з віртуозною легкістю. Серйозно займалась народним вокалом з дитинства.

Ольга Макаренко народилася 12 червня 1958 року у родині, де завжди любили та вміли  співати. Випускниця інституту мистецтв НПУ імені М.П. Драгоманова випуску 2008 року.

Вона  багато гастролює. її репертуар увібрав  в себе величезну палітру музичних стилів та напрямків - від народних пісень до композицій в естрадному стилі, багато з яких стали класикою української естради. Але, звісно ж, головною в творчості Ольги була й лишається народна музика, яку люблять мільйони людей.

Окремим етапом творчості в музичній кар'єрі  співачки стало знайомство з прекрасним артистом, композитором та виконавцем - Миколою Мозговим. Ольга Макаренко стала однією з найкращих виконавицей його пісень, серед них легендарні «Зачаровані слова», «Веснянка» и «Любов останньою ніколи не буває».

Головна її привабливість для слухачів заключається в тому, що співачка залишається  вірною народній манері виконання. Народність проявляється в постановці голосу, у простоті, стриманості поведінки на сцені, і, нарешті, у доборі репертуару: пісні Ольги завжди ліричні, наспівні, в них немає випадкових, нічого не значущих, пустих слів.

•     15 липня 2018 року на 61 році пішов з життя Герасименко Олександр Іванович – справжній офіцер, люблячий чоловік, батько, сумлінний працівник, хороший товариш, добра, порядна, відповідальна людина. Все своє свідоме життя Олександр Іванович присвятив служінню людям.     Народився 2 березня 1958 року в м. Бобруйськ (Білорусія). Після закінчення школи (у 1975 р.) працював фрезерувальником Красилівського філіалу заводу металовиробників (м. Красилів, Хмельницької області). У 1976 році був призваний до лав Збройних Сил СРСР. Саме служба в армії загартувала його, зробила справжнім чоловіком.

•       Вітаємо з перемогою та 1 місцем у фіналі за звання чемпіона України з боксу серед студентів та за путівку на чемпіонат світу серед студентів Андрія Єфимовича, студента 1 курсу факультету фізичного виховання та спорту Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова та вихованця Київської Федерації Боксу. Вітаємо з перемогою і його тренера Петра Романова. Бажаємо наснаги, сили та нових перемог!!! Прес-служба університету

•      Відповідно до угоди про співпрацю в інноваційній діяльності між Національним педагогічним університетом імені М.П.Драгоманова і Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» делегація нашого університету брала участь у випуску Української мережі Стартап-шкіл «Sikorsky Challenge» 2018 року, який відбувся 5-6 липня 2018 року. До складу делегації входили розробники перших стартапів НПУ імені М.П.Драгоманова: Зінюк Василь, Кархут Володимир, Коваль Роман, Коваль Олександр, Ємельянов Давид, Прошенко Андрій. Очолював делегацію проректор з дистанційної освіти та інноваційних технологій навчання професор А. П. Кудін.    Урочистий випуск було організовано в рамках проекту «Модель стартапів «Сікорські Челендж» об’єднує Донбас», підтриманого Проектом «Зміцнення громадської довіри», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

•     Відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про призначення у 2018 році іменних стипендій Верховної Ради України для найталановитіших молодих учених» стипендію призначено Терепищому Сергію Олександровичу, доктору філософських наук, голові Ради молодих вчених, професору кафедри Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.     Прес-служба університету

•     Проведено конкурс грантів на дослідження  у Пряшевському  університеті (Словаччина) в рамках Національної стипендіальної програми Словацької Республіки для дослідження/викладання/мистецького перебування в Словаччині (National Scholarship Programme of the Slovak Republic). Серед 32 претендентів на місце вибороли цей грант заслужений працівник освіти України, доктор педагогічних наук, професор, директор ІНО Сергієнко Володимир Петрович та докторант кафедри освіти дорослих, кандидат педагогічних наук, доцент Ткаченко Світлана Петрівна на 1 місяць та на 3 місяці відповідно з проведенням досліджень у Prešovská univerzita v Prešove Fakulta humanitných a prírodnýchvied.        Вітаємо з перемогою і бажаємо натхнення, творчої наснаги і плідної роботи! Прес-служба університету