Лисенко Олександр Євгенович

. Posted in Інститут історичної освіти

ЛИСЕНКО Олександр Євгенович (27.06.1955 р., смт. Катеринопіль Черкаської обл.) – дослідник історії України періоду Другої світової війни та історії церкви. Лауреат премії ім. М. І. Костомарова НАН України (1998 р.), заслужений діяч науки і техніки України (2006 р.), кавалер багатьох церковних нагород Української православної церкви (КП).
1978 р. закінчив історико-педагогічний факультет Київського державного педагогічного інституту. Працював учителем-організатором виховної роботи у школі, викладачем Київського державного музичного училища ім. Глієра. 1984-87 рр. навчався на заочному відділенні аспірантури Київського державного педагогічного інституту.
Кандидатська дисертація «Роль робітничого класу України у створенні та зміцненні органів державної влади (1919-1920 рр.)» (1992 р., науковий керівник - к. і. н. І. X. Ганжа). 1990-1992 рр. - молодший науковий співробітник, 1992-1995 рр. - науковий співробітник, 1995-2000 рр. - старший науковий співробітник, з 2000 р. - завідувач відділу історії України періоду Другої світової війни Інституту історії України НАН України. Докторська дисертація «Релігійна ситуація в Україні в 1941-1946 рр.» (1999 р., наук, консультант-д. і. н. М. В. Коваль). Професор (2005 р.).
Тв.: Українська національна ідея і християнство. - К., 1997 (у співавт.); Українські громади зарубіжжя в роки Другої світової війни. Акції допомоги народу України. – К., 1997 (у співавт); Звитяга і жертовність: Українці на фронтах Другої світової війни. -К., 1997 (у співавт.)? Церковне .життя в Україні, 1943-1946 рр. - К., 1998: Організація Українських Націоналістів та Українська Повстанська Армія: Бібліогр. покажч. публ. 1998-2002 рр. – К.. 2002 (у співавт.); Політичний терор і тероризм в Україні. - К., 2002 (у співавт.); Бойові дії авіації в роки Великої Вітчизняної війни. - К., 2003 (у співавт.); Українсько-польські стосунки періоду Другої світової війни у вітчизняній історіографії: Бібліогр. пока.жч. – К., Івано-Франківськ, 2003 (у співавт.); Особливості організації управління та зв'язку в роки Великої Вітчизняної війни. – К., 2004 (у співавт.); Україна і Росія в історичній ретроспективі: Нариси в 3 т. – К.: Наук, думка, 2004. – Т. 2; Радянський проект для України (у співавт.).

•   Дбаючи про те, щоб наші студенти стали справжніми професіоналами своєї справи, Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова створює всі необхідні умови для їхнього професійного становлення. От і першокурсники-міжнародники факультету психології вже починають переймати досвід своїх шанованих майбутніх колег.

•      24 жовтня 2018 року о 15.00 відбудеться вже четвертий щорічний Кубок Ректора з боулінгу. Місце зустрічі - Торгово-розважальний центр «Гулівер» (вул. Спортивна, 1а, 5 поверх). Запрошуємо команди факультетів підтримати ініціативу Профкому студентів НПУ та позмагатися за першість 2018 року. Прес-служба університету

•      НПУ імені М.П. Драгоманова є партнером проекту програми Еразмус+ КА1 Міжнародна мобільність Пармського Університету (Італія), який фінансується Європейським Союзом.      Відповідно до умов проекту студенти мають можливість навчатися в Пармському Університеті упродовж весняного семестру 2018-2019 навчального року на факультетах: гуманітарних, соціальних наук та культурних індустрій; факультет права, політології та міжнародної інформації; факультет хімії, наук про життя та сталого розвитку, факультет економіки та менеджменту; факультет фізико-математичних та комп’ютерних наук. Зі спеціальностями можна ознайомитися тут >>>

•       Обговорення мистецтва на лекціях і семінарах є лише одним зі способів пізнання культурно-мистецьких процесів. Викладачами факультету філософської освіти і науки регулярно організовуються інтерактивні заняття, майстер-класи, воркшопи, екскурсії, під час яких студенти глибше пізнають особливості обраного фаху. 10 жовтня студенти ФФОН мали змогу розширити культурологічні обрії, відвідавши творчу майстерню відомої української художниці і скульпторки Жанни Кадирової.

•      20 жовтня у Києві на території НСК Олімпійський відбудеться Всеукраїнська виставка освітніх та консультаційних послуг. Це ефективний простір активної взаємодії між професіоналами, школами, курсами та людьми, які цікавляться формальною, неформальною, інформальною освітою і саморозвитком.