Реєнт Олександр Петрович

. Posted in Інститут історичної освіти

Реєнт Олександр Петрович (10.05.1949, с. Дяківці Літинського р-ну Вінницької обл.) - дослідник історії України XIX - XX ст. Чл.-кор. НАН України (2000). «Відмінник освіти України» (1996), заслужений діяч науки і техніки України (1997), лауреат премії ім. М. І. Костомарова НАН України (1997), лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2001). Член Нац. спілки журналістів України (з 2005), кавалер відзнаки Президента України - Ордену "За заслуги" III ступеня (2006 р.), кавалер багатьох церковних нагород Української православної церкви (КП).
1975 закінчив історико-педагогічний факультет Київського державного педагогічного інституту. До 1977 - на комсомольській роботі у цьому ж інституті. З 1977 - аспірант, молодший науковий співробітник, старший науковий співробітник, з 1994 - заступник директора з наукової роботи, з 1999 - завідувач відділу історії України XIX - поч. XX ст. Інституту історії України НАН України. Кандидатська дисертація «Робітничий клас радянської України на завершальному етапі громадянської війни (1920 р.)» (1981, науковий керівник - академік АН УРСР М. І. Супруненко). Докторська дисертація «Робітники України в 1917-1920 рр. (Соціально-політичні та економічні зміни)» (1994). Професор (1998).
Заступник головного редактора «Українського історичного журналу» (з 1994); перший заступник Голови правління Всеукраїнської спілки краєзнавців (з 2003); член Державної атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України (з 2004); головний редактор колегії «Книга Пам'яті України» (з 2006). Підготував 18 кандидатів і докторів історичних наук. Опублікував понад 400 праць, серед них 24 монографії і ряд брошур.

Тв.: Рабочий класе советской Украйни на завершающем зтапе гражданской войньї (1920). - К., 1984: Бесстрашньїй бронепоезд. - Харьков. 1989: Рабочий класе Украйни. 1917-1920 (социально-жономические изменения). - К., 1992: Робітництво України і Центральна Рада. - К., 1993: Більшовизм і українська революція (спроба визначення характеру і динаміки соціальних процесів). - К, 1994: З'їзд поневолених народів. - К., 1994 (у співавт.): Україна: на межі цивілізацій (історико-політологічні розвідки). — К, 1995 (у співавт.): Україна: проблеми самоорганізації (Начерки новітньої доби). - К., 1996 (у співаєш.): Українська революція і робітництво. Соціально-політичиі та економічні зміни 1917-1920 рр. — К,. 1996: Українсько-російські переговори в Москві (січень лютий 1919 р.): 36. документів. К., 1996 (у співавт.): Огляд видань Інституту історії України 11.411 України за останнє 10-річчя. Історичні зошити. - К., 1997 (у співавт.): Українська національна ідея і християнство. - К., 1997 (у співавт.): Українське наукове товариство. 1907-1921 роки. - К., 1998 (у співавт.): У робітнях історичної науки. - К., 1999: Українські визвольні змагання 1917-1921 рр. —К., 1999 (у співавт.); Нариси з історії української революції. -К, 2000: Історія України. Навч. посіб. для 9-го кл. - К., 2000 (у співавт.): Нариси історії професійних спілок України. - К., 2002 (кер. авт. кол.): Павло Скоропадський. - К, 2003: Україна в імперську добу (XIX - початок XX ст.). — К., 2003; Перша світова війна і Україна. - К., 2004 (у співавт.); Україна між: світовими війнами (1914-1939): Події. Люди. Документи: Нариси історії: Навч. посіб. - К., 2004 (у співавт.); Перечитуючи написане. - К., 2005: Історія України. Навчальний посібник для 9-го класу. — К., 2005; Україна соборна. Наукові розвідки і рецензії. - К., 2006.

•   Дбаючи про те, щоб наші студенти стали справжніми професіоналами своєї справи, Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова створює всі необхідні умови для їхнього професійного становлення. От і першокурсники-міжнародники факультету психології вже починають переймати досвід своїх шанованих майбутніх колег.

•      24 жовтня 2018 року о 15.00 відбудеться вже четвертий щорічний Кубок Ректора з боулінгу. Місце зустрічі - Торгово-розважальний центр «Гулівер» (вул. Спортивна, 1а, 5 поверх). Запрошуємо команди факультетів підтримати ініціативу Профкому студентів НПУ та позмагатися за першість 2018 року. Прес-служба університету

•      НПУ імені М.П. Драгоманова є партнером проекту програми Еразмус+ КА1 Міжнародна мобільність Пармського Університету (Італія), який фінансується Європейським Союзом.      Відповідно до умов проекту студенти мають можливість навчатися в Пармському Університеті упродовж весняного семестру 2018-2019 навчального року на факультетах: гуманітарних, соціальних наук та культурних індустрій; факультет права, політології та міжнародної інформації; факультет хімії, наук про життя та сталого розвитку, факультет економіки та менеджменту; факультет фізико-математичних та комп’ютерних наук. Зі спеціальностями можна ознайомитися тут >>>

•       Обговорення мистецтва на лекціях і семінарах є лише одним зі способів пізнання культурно-мистецьких процесів. Викладачами факультету філософської освіти і науки регулярно організовуються інтерактивні заняття, майстер-класи, воркшопи, екскурсії, під час яких студенти глибше пізнають особливості обраного фаху. 10 жовтня студенти ФФОН мали змогу розширити культурологічні обрії, відвідавши творчу майстерню відомої української художниці і скульпторки Жанни Кадирової.

•      20 жовтня у Києві на території НСК Олімпійський відбудеться Всеукраїнська виставка освітніх та консультаційних послуг. Це ефективний простір активної взаємодії між професіоналами, школами, курсами та людьми, які цікавляться формальною, неформальною, інформальною освітою і саморозвитком.