Марочко Василь Іванович

. Posted in Інститут історичної освіти

Марочко Василь Іванович (05.02.1956, с. В.Чернігівка Овруцького р-ну Житомир, обл.) - дослідник історії кооперативного руху в Україні другої половини XIX - першої третини XX ст., аграрних відносин, голоду-геноциду 1932-1933 рр. та масових політичних репресій в Україні. Заслужений діяч науки і техніки України (2005 р.). Один з фундаторів та очільників Асоціації дослідників голодоморів в Україні.
1981 р. закінчив історичний факультет Київського державного педагогічного інституту. 1981-95 рр. - аспірант, молодший науковий співробітник, старший науковий співробітник. З 1995 р. - провідний науковий співробітник відділу історії України 20-30-х рр. XX ст., з 2002 р. - керівник Центру дослідження геноциду українського народу Інституту історії України НАН України. Кандидатська дисертація. «Становлення радянського способу життя в колгоспному селі України (1929-1937 рр.)» (1985 р., науковий керівник -д. і. н. С. В. Кульчицький). Докторська дисертація «Українська селянська кооперація. Історико-теоретичний аспект (1861-1929 рр.)» (1996 р.).
Тв.: Хроника социалистического строительства в УСРР. 1921-1925 рр. - К.. 1988 (у співавт.); Становление основ социалистического уклада жизни в украинской деревне. 1917-1937 рр. - К., 1988 (у співавт.); Голодомор в Україні 1932-1933 рр.: причини і наслідки. - К., 1994; Українська селянська кооперація: Історико-теоретичний аспект (1861—1929 рр). — К., 1995.; Голодомори в Україні: 1921-1923 рр. - 1932-1933 рр. - 1946-1947 рр: Злочини проти народу. -К., 2000 (у співавт.); Сільськогосподарський союз нащадків голландських виходців в Україні (1921-1927 рр.): 36. документів і матеріалів. - К., 2000; Репресовані педагоги України: жертви політичного терору (1929-1941 рр.). - К., 2003 (у співавт.); Голод 1932-1933 років в Україні: Причини та наслідки. - К.. 2003 (кер. авт. колективу, у співавт.).

•     15 липня 2018 року на 61 році пішов з життя Герасименко Олександр Іванович – справжній офіцер, люблячий чоловік, батько, сумлінний працівник, хороший товариш, добра, порядна, відповідальна людина. Все своє свідоме життя Олександр Іванович присвятив служінню людям.     Народився 2 березня 1958 року в м. Бобруйськ (Білорусія). Після закінчення школи (у 1975 р.) працював фрезерувальником Красилівського філіалу заводу металовиробників (м. Красилів, Хмельницької області). У 1976 році був призваний до лав Збройних Сил СРСР. Саме служба в армії загартувала його, зробила справжнім чоловіком.

•       Вітаємо з перемогою та 1 місцем у фіналі за звання чемпіона України з боксу серед студентів та за путівку на чемпіонат світу серед студентів Андрія Єфимовича, студента 1 курсу факультету фізичного виховання та спорту Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова та вихованця Київської Федерації Боксу. Вітаємо з перемогою і його тренера Петра Романова. Бажаємо наснаги, сили та нових перемог!!! Прес-служба університету

•      Відповідно до угоди про співпрацю в інноваційній діяльності між Національним педагогічним університетом імені М.П.Драгоманова і Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» делегація нашого університету брала участь у випуску Української мережі Стартап-шкіл «Sikorsky Challenge» 2018 року, який відбувся 5-6 липня 2018 року. До складу делегації входили розробники перших стартапів НПУ імені М.П.Драгоманова: Зінюк Василь, Кархут Володимир, Коваль Роман, Коваль Олександр, Ємельянов Давид, Прошенко Андрій. Очолював делегацію проректор з дистанційної освіти та інноваційних технологій навчання професор А. П. Кудін.    Урочистий випуск було організовано в рамках проекту «Модель стартапів «Сікорські Челендж» об’єднує Донбас», підтриманого Проектом «Зміцнення громадської довіри», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

•     Відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про призначення у 2018 році іменних стипендій Верховної Ради України для найталановитіших молодих учених» стипендію призначено Терепищому Сергію Олександровичу, доктору філософських наук, голові Ради молодих вчених, професору кафедри Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.     Прес-служба університету

•     Проведено конкурс грантів на дослідження  у Пряшевському  університеті (Словаччина) в рамках Національної стипендіальної програми Словацької Республіки для дослідження/викладання/мистецького перебування в Словаччині (National Scholarship Programme of the Slovak Republic). Серед 32 претендентів на місце вибороли цей грант заслужений працівник освіти України, доктор педагогічних наук, професор, директор ІНО Сергієнко Володимир Петрович та докторант кафедри освіти дорослих, кандидат педагогічних наук, доцент Ткаченко Світлана Петрівна на 1 місяць та на 3 місяці відповідно з проведенням досліджень у Prešovská univerzita v Prešove Fakulta humanitných a prírodnýchvied.        Вітаємо з перемогою і бажаємо натхнення, творчої наснаги і плідної роботи! Прес-служба університету