Марочко Василь Іванович

. Posted in Інститут історичної освіти

Марочко Василь Іванович (05.02.1956, с. В.Чернігівка Овруцького р-ну Житомир, обл.) - дослідник історії кооперативного руху в Україні другої половини XIX - першої третини XX ст., аграрних відносин, голоду-геноциду 1932-1933 рр. та масових політичних репресій в Україні. Заслужений діяч науки і техніки України (2005 р.). Один з фундаторів та очільників Асоціації дослідників голодоморів в Україні.
1981 р. закінчив історичний факультет Київського державного педагогічного інституту. 1981-95 рр. - аспірант, молодший науковий співробітник, старший науковий співробітник. З 1995 р. - провідний науковий співробітник відділу історії України 20-30-х рр. XX ст., з 2002 р. - керівник Центру дослідження геноциду українського народу Інституту історії України НАН України. Кандидатська дисертація. «Становлення радянського способу життя в колгоспному селі України (1929-1937 рр.)» (1985 р., науковий керівник -д. і. н. С. В. Кульчицький). Докторська дисертація «Українська селянська кооперація. Історико-теоретичний аспект (1861-1929 рр.)» (1996 р.).
Тв.: Хроника социалистического строительства в УСРР. 1921-1925 рр. - К.. 1988 (у співавт.); Становление основ социалистического уклада жизни в украинской деревне. 1917-1937 рр. - К., 1988 (у співавт.); Голодомор в Україні 1932-1933 рр.: причини і наслідки. - К., 1994; Українська селянська кооперація: Історико-теоретичний аспект (1861—1929 рр). — К., 1995.; Голодомори в Україні: 1921-1923 рр. - 1932-1933 рр. - 1946-1947 рр: Злочини проти народу. -К., 2000 (у співавт.); Сільськогосподарський союз нащадків голландських виходців в Україні (1921-1927 рр.): 36. документів і матеріалів. - К., 2000; Репресовані педагоги України: жертви політичного терору (1929-1941 рр.). - К., 2003 (у співавт.); Голод 1932-1933 років в Україні: Причини та наслідки. - К.. 2003 (кер. авт. колективу, у співавт.).

•     18 січня 2018 року в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми методології та методики навчання фізико-математичних дисциплін», присвячена 85-річчю від дня народження кандидата фізико-математичних наук, професора, завідувача кафедри методології та методики навчання фізико-математичних дисциплін вищої школи Івана Тихоновича Горбачука.

•      Кінець минулого року для Драгоманівського університету відзначився підписанням договору про співпрацю зі Сколівською районною державною адміністрацією, що має на меті відкрити нові можливості для вдосконалення професійного рівня вчителів та підвищення якості освіти в цілому. Підписання відбулось у Сколівській академічній гімназії, де проректор з дистанційної освіти та інноваційних технологій навчання проф. Анатолій Кудін провів презентаційний майстер-клас щодо практичного застосування інтерактивних дошок. З деталями можна ознайомитися за посиланням >>> Прес-служба університету

•     8 січня проф. Морітц Гунцінґер, член Наглядової ради Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, спільно з проректором з навчально-методичної роботи гуманітарних факультетів проф. Ігорем Вєтровим та деканом проф. Володимиром Євтухом відвідали різдвяний прийом, який був організований Його Святістю, Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом.     З представниками вишу захід відвідав і відомий німецький релігійний діяч, архієпископ протестантської автокефальної церкви Communio messianica, проф., д-р. теол. Томас Ширмахер, якого запросив до Києва професор Морітц Гунцінґер. Тут також були присутні колишні та діючі члени українського парламенту та уряду, офіцери армії та представники академічних кіл.    Учасники заходу помолилися за майбутнє України та обговорили різні варіанти вирішення нагальних проблем, з якими стикнулася наша країна. Прес-служба університету

•     Вельмишановний Леоніде Макаровичу!  Прийміть найщиріші вітання від усього колективу Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова та від мене особисто з нагоди Вашого Дня народження!   Захоплююсь Вашою особистістю і вважаю Вас найвидатнішим політиком нашої сучасності, а Ваш внесок у розвиток України та становлення її як незалежної держави – неоціненним. Ми пишаємося, що Ви є почесним професором нашого університету. Висловлюємо щиру вдячність за Ваш вклад у розбудову науки та освіти України.