Марочко Василь Іванович

. Posted in Інститут історичної освіти

Марочко Василь Іванович (05.02.1956, с. В.Чернігівка Овруцького р-ну Житомир, обл.) - дослідник історії кооперативного руху в Україні другої половини XIX - першої третини XX ст., аграрних відносин, голоду-геноциду 1932-1933 рр. та масових політичних репресій в Україні. Заслужений діяч науки і техніки України (2005 р.). Один з фундаторів та очільників Асоціації дослідників голодоморів в Україні.
1981 р. закінчив історичний факультет Київського державного педагогічного інституту. 1981-95 рр. - аспірант, молодший науковий співробітник, старший науковий співробітник. З 1995 р. - провідний науковий співробітник відділу історії України 20-30-х рр. XX ст., з 2002 р. - керівник Центру дослідження геноциду українського народу Інституту історії України НАН України. Кандидатська дисертація. «Становлення радянського способу життя в колгоспному селі України (1929-1937 рр.)» (1985 р., науковий керівник -д. і. н. С. В. Кульчицький). Докторська дисертація «Українська селянська кооперація. Історико-теоретичний аспект (1861-1929 рр.)» (1996 р.).
Тв.: Хроника социалистического строительства в УСРР. 1921-1925 рр. - К.. 1988 (у співавт.); Становление основ социалистического уклада жизни в украинской деревне. 1917-1937 рр. - К., 1988 (у співавт.); Голодомор в Україні 1932-1933 рр.: причини і наслідки. - К., 1994; Українська селянська кооперація: Історико-теоретичний аспект (1861—1929 рр). — К., 1995.; Голодомори в Україні: 1921-1923 рр. - 1932-1933 рр. - 1946-1947 рр: Злочини проти народу. -К., 2000 (у співавт.); Сільськогосподарський союз нащадків голландських виходців в Україні (1921-1927 рр.): 36. документів і матеріалів. - К., 2000; Репресовані педагоги України: жертви політичного терору (1929-1941 рр.). - К., 2003 (у співавт.); Голод 1932-1933 років в Україні: Причини та наслідки. - К.. 2003 (кер. авт. колективу, у співавт.).

•   Дбаючи про те, щоб наші студенти стали справжніми професіоналами своєї справи, Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова створює всі необхідні умови для їхнього професійного становлення. От і першокурсники-міжнародники факультету психології вже починають переймати досвід своїх шанованих майбутніх колег.

•      24 жовтня 2018 року о 15.00 відбудеться вже четвертий щорічний Кубок Ректора з боулінгу. Місце зустрічі - Торгово-розважальний центр «Гулівер» (вул. Спортивна, 1а, 5 поверх). Запрошуємо команди факультетів підтримати ініціативу Профкому студентів НПУ та позмагатися за першість 2018 року. Прес-служба університету

•      НПУ імені М.П. Драгоманова є партнером проекту програми Еразмус+ КА1 Міжнародна мобільність Пармського Університету (Італія), який фінансується Європейським Союзом.      Відповідно до умов проекту студенти мають можливість навчатися в Пармському Університеті упродовж весняного семестру 2018-2019 навчального року на факультетах: гуманітарних, соціальних наук та культурних індустрій; факультет права, політології та міжнародної інформації; факультет хімії, наук про життя та сталого розвитку, факультет економіки та менеджменту; факультет фізико-математичних та комп’ютерних наук. Зі спеціальностями можна ознайомитися тут >>>

•       Обговорення мистецтва на лекціях і семінарах є лише одним зі способів пізнання культурно-мистецьких процесів. Викладачами факультету філософської освіти і науки регулярно організовуються інтерактивні заняття, майстер-класи, воркшопи, екскурсії, під час яких студенти глибше пізнають особливості обраного фаху. 10 жовтня студенти ФФОН мали змогу розширити культурологічні обрії, відвідавши творчу майстерню відомої української художниці і скульпторки Жанни Кадирової.

•      20 жовтня у Києві на території НСК Олімпійський відбудеться Всеукраїнська виставка освітніх та консультаційних послуг. Це ефективний простір активної взаємодії між професіоналами, школами, курсами та людьми, які цікавляться формальною, неформальною, інформальною освітою і саморозвитком.