Даниленко Віктор Михайлович

. Posted in Інститут історичної освіти

Даниленко Віктор Михайлович (25.11.1949 р., с. Карапиші Миронівського р-ну Київ, обл.) - дослідник історії України XX ст. Заслужений діяч науки і техніки України (1996 р.), лауреат премії ім. М. С. Грушевського НАН України (1999 р.), лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2001 р.). Чл.-кор. НАН України (2003 р.), кавалер багатьох церковних нагород Української православної церкви (КП).
1969 р. закінчив Ржищівське педагогічне училище, 1974 р. – історико-педагогічний факультет Київського педагогічного інституту. 1974-78 рр. – аспірант Інституту історії АН УРС'Р, служив в армії (1976-1977 рр.). З 1978 р. молодший науковий співробітник, старший науковий співробітник, 1990-2002 рр. – завідувач відділу історії культури українського народу, з 2002 р. – завідувач відділу історії України другої половини ХХ ст. Інституту історії України НАН України. Кандидатська дисертація «Братерське співробітництво Української РСР і Російської Федерації у розвитку освіти і науки (1926-1937 рр.)» (1978 р., науковий керівник - д. і. н. П. П. Гудзенко). Докторська дисертація «Робітничий клас в культурному будівництві на Україні (друга половина 20-х - середина 30-х років)» (1990 р.). Професор (1995 р.).
Підготував до захисту 20 кандидатів історичних наук. Спеціалізується переважно на соціальній і політичній історії та історії української культури ХХ ст., зокрема історії інтелігенції, освіти, науки, церкви, «українізації», міжнародних культурних, взаємин, біографістиці. Брав участь у підготовці багатотомних видань «Історія Української РСР», «Історія Києва», «История рабочего класса СССР», «Нариси історії української інтелігенції», «Все про Україну», «Україна крізь віки», «Історія української культури» та ін. Автор понад 200 наук, праць, у тому числі близько 30 індивідуальних і колективних монографій, 10 підручників посібників. 1993-1999 рр. – член Бюро та вчений секретар Міжнародної асоціації україністів, 1998-2000 рр. – член Експертної ради ВАК України з історичних наук, від 1996 р. - науково-методичної комісії Міністерства освіти і науки з історії. Входить до складу редколегії низки колективних праць та періодичних фахових видань. Поряд із науковою веде педагогічну роботу: професор кафедри історії України Київського національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова.
Тв.: Сотрудничество УССР и РСФСР в области образования и науки в период построения социализма. — К.. 1981; Рабочий класс и культурная революция на Украине. — К., 1986 Сталінізм на Україні: 20-30-і роки. -К., 1991 (у співавт.); Академік Степан Смаль-Стоцький. Життя і діяльність. 1859-1938 рр. —К., Чернівці, 1996 (у співавт.); Історія України: Нове бачення: У 2 ч. — Т. 2. - К., 1996 (у співавт.); Україна в умовах системної кризи (1946-1980 рр.). - К., 1997 (у співавт.): Володимир Дурдуківський - педагог, критик, громадський діяч (1874-1938 рр.). – К.. 2000 (у співавт.); Україна: утвердження незалежної держави (1991-2001 рр.). - К.. 2001 (у співавт.); Політичний терор і тероризм в Україні ХІХ-ХХ ст. Історичні нариси. — К.. 2002 (у співавт): «Українізація» 1920-30-х років: передумови, здобутки, уроки. - К.. 2003 (у співавт.): Голод 1932-1933 років в Україні: Причини та наслідки. -К.. 2003 (у співавт.): Історія українського селянства. Нариси: У 2 ч. - Т 2. К., 2006 (у співавт.).

•    23 квітня 2018 року ректор НПУ імені М. П. Драгоманова Віктор Андрущенко, декан природничо-географічної освіти та екології Ганна Турчинова та голова Ради молодих вчених університету Сергій Терепищий взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції "Освіта. Родина. Економіка".

•       Шановні студенти-драгоманівці, ви маєте унікальну можливість випробувати свої педагогічні здібності, майстерність, творчість та креативність. Відділ практичної підготовки запрошує вас приєднатися до рядів вожатих (педагогів-організаторів) для роботи в літніх дитячих оздоровчих таборах.

•    Визначаєтесь з вибором майбутньої професії та обираєте відповідний навчальний заклад? Бажаєте дізнатися детальніше про вступ, особливості навчання, освітні можливості та додаткові переваги? Тоді ми чекаємо саме на Вас!  28 квітня у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова День відкритих дверей!

•     25 квітня 2018 року відбудеться фінальний матч розіграшу Кубку міста Києва з футзалу серед жіночих студентських команд ВНЗ, в якому зустрінуться збірні команди Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова та Національного університету харчових технологій.    Матч розпочнеться о 15:00 в спорткомплексі Національного університету фізичного виховання та спорту України, за адресою вул. Фізкультурна, 1.

•     Вітаємо студентку Інженерно-педагогічного факультету  Євгенію Дусенко з перемогою – ІІІ місце – у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності 015 «Професійна освіта (Харчові технології)».     Прес-служба університету