Даниленко Віктор Михайлович

. Posted in Інститут історичної освіти

Даниленко Віктор Михайлович (25.11.1949 р., с. Карапиші Миронівського р-ну Київ, обл.) - дослідник історії України XX ст. Заслужений діяч науки і техніки України (1996 р.), лауреат премії ім. М. С. Грушевського НАН України (1999 р.), лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2001 р.). Чл.-кор. НАН України (2003 р.), кавалер багатьох церковних нагород Української православної церкви (КП).
1969 р. закінчив Ржищівське педагогічне училище, 1974 р. – історико-педагогічний факультет Київського педагогічного інституту. 1974-78 рр. – аспірант Інституту історії АН УРС'Р, служив в армії (1976-1977 рр.). З 1978 р. молодший науковий співробітник, старший науковий співробітник, 1990-2002 рр. – завідувач відділу історії культури українського народу, з 2002 р. – завідувач відділу історії України другої половини ХХ ст. Інституту історії України НАН України. Кандидатська дисертація «Братерське співробітництво Української РСР і Російської Федерації у розвитку освіти і науки (1926-1937 рр.)» (1978 р., науковий керівник - д. і. н. П. П. Гудзенко). Докторська дисертація «Робітничий клас в культурному будівництві на Україні (друга половина 20-х - середина 30-х років)» (1990 р.). Професор (1995 р.).
Підготував до захисту 20 кандидатів історичних наук. Спеціалізується переважно на соціальній і політичній історії та історії української культури ХХ ст., зокрема історії інтелігенції, освіти, науки, церкви, «українізації», міжнародних культурних, взаємин, біографістиці. Брав участь у підготовці багатотомних видань «Історія Української РСР», «Історія Києва», «История рабочего класса СССР», «Нариси історії української інтелігенції», «Все про Україну», «Україна крізь віки», «Історія української культури» та ін. Автор понад 200 наук, праць, у тому числі близько 30 індивідуальних і колективних монографій, 10 підручників посібників. 1993-1999 рр. – член Бюро та вчений секретар Міжнародної асоціації україністів, 1998-2000 рр. – член Експертної ради ВАК України з історичних наук, від 1996 р. - науково-методичної комісії Міністерства освіти і науки з історії. Входить до складу редколегії низки колективних праць та періодичних фахових видань. Поряд із науковою веде педагогічну роботу: професор кафедри історії України Київського національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова.
Тв.: Сотрудничество УССР и РСФСР в области образования и науки в период построения социализма. — К.. 1981; Рабочий класс и культурная революция на Украине. — К., 1986 Сталінізм на Україні: 20-30-і роки. -К., 1991 (у співавт.); Академік Степан Смаль-Стоцький. Життя і діяльність. 1859-1938 рр. —К., Чернівці, 1996 (у співавт.); Історія України: Нове бачення: У 2 ч. — Т. 2. - К., 1996 (у співавт.); Україна в умовах системної кризи (1946-1980 рр.). - К., 1997 (у співавт.): Володимир Дурдуківський - педагог, критик, громадський діяч (1874-1938 рр.). – К.. 2000 (у співавт.); Україна: утвердження незалежної держави (1991-2001 рр.). - К.. 2001 (у співавт.); Політичний терор і тероризм в Україні ХІХ-ХХ ст. Історичні нариси. — К.. 2002 (у співавт): «Українізація» 1920-30-х років: передумови, здобутки, уроки. - К.. 2003 (у співавт.): Голод 1932-1933 років в Україні: Причини та наслідки. -К.. 2003 (у співавт.): Історія українського селянства. Нариси: У 2 ч. - Т 2. К., 2006 (у співавт.).

•     18 січня 2018 року в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми методології та методики навчання фізико-математичних дисциплін», присвячена 85-річчю від дня народження кандидата фізико-математичних наук, професора, завідувача кафедри методології та методики навчання фізико-математичних дисциплін вищої школи Івана Тихоновича Горбачука.

•      Кінець минулого року для Драгоманівського університету відзначився підписанням договору про співпрацю зі Сколівською районною державною адміністрацією, що має на меті відкрити нові можливості для вдосконалення професійного рівня вчителів та підвищення якості освіти в цілому. Підписання відбулось у Сколівській академічній гімназії, де проректор з дистанційної освіти та інноваційних технологій навчання проф. Анатолій Кудін провів презентаційний майстер-клас щодо практичного застосування інтерактивних дошок. З деталями можна ознайомитися за посиланням >>> Прес-служба університету

•     8 січня проф. Морітц Гунцінґер, член Наглядової ради Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, спільно з проректором з навчально-методичної роботи гуманітарних факультетів проф. Ігорем Вєтровим та деканом проф. Володимиром Євтухом відвідали різдвяний прийом, який був організований Його Святістю, Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом.     З представниками вишу захід відвідав і відомий німецький релігійний діяч, архієпископ протестантської автокефальної церкви Communio messianica, проф., д-р. теол. Томас Ширмахер, якого запросив до Києва професор Морітц Гунцінґер. Тут також були присутні колишні та діючі члени українського парламенту та уряду, офіцери армії та представники академічних кіл.    Учасники заходу помолилися за майбутнє України та обговорили різні варіанти вирішення нагальних проблем, з якими стикнулася наша країна. Прес-служба університету

•     Вельмишановний Леоніде Макаровичу!  Прийміть найщиріші вітання від усього колективу Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова та від мене особисто з нагоди Вашого Дня народження!   Захоплююсь Вашою особистістю і вважаю Вас найвидатнішим політиком нашої сучасності, а Ваш внесок у розвиток України та становлення її як незалежної держави – неоціненним. Ми пишаємося, що Ви є почесним професором нашого університету. Висловлюємо щиру вдячність за Ваш вклад у розбудову науки та освіти України.