Максименко Сергій Дмитрович

. Posted in Інститут корекційної педагогіки та психології

Максименко  Сергій Дмитрович  (нар. 15 грудня 1941 р.) - доктор психологічних наук, професор, академік АПН України, директор Інституту психології АПН України.
    У 1965 р. закінчив Київський державний  педагогічний інститут імені М.Горького за спеціальністю «Дефектологія».
    В 1970 році вступив до аспірантури кафедри  психології Київського державного педагогічного  інституту ім. О.М.Горького і закінчив її у 1973 році, після чого працював викладачем цієї кафедри.
    З 1997 року очолює Інститут психології імені  Г.С.Костюка АПН України. Член Міжнародної ради психологів (США, 1991 р.), голова Товариства психологів України (1998 р.), є головним редактором «Наукових записок Інституту психології ім. Г.С.Костюка», журналу «Практична психологія та соціальна робота» АПН України, «Психологічної газети» та книжкового видання «Психологічний інструментарій», член редколегій багатьох інших наукових видань.
    Засновник української наукової школи генетичної психології. Автор близько 450 наукових праць, серед яких - 10 підручників  із загальної, експериментальної, педагогічної та вікової психології, автор 12 монографій з методологічних проблем розвивального навчання, проблем психології особистості, методологічної рефлексії проблем розвитку в психології, експериментально-генетичних методів вікової та педагогічної психології. За період науково-педагогічної діяльності підготував 18 докторів і 170 кандидатів наук.
     Нагороджений  орденом  «Знак пошани»,  медаллю  «За доблесну  працю», Почесними  грамотами Міністерства освіти і  науки України та ін.

•      Засідання круглого столу, приурочене до 100-ї річниці Дня Соборності, та нагородження переможців конкурсу творчих робіт на тему: «Ідея Соборності: історія, сучасність, майбутнє» відбулось 21 січня 2019 року в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова.

•    Запрошуємо на засідання круглого столу та нагородження переможців конкурсу творчих робіт на тему: «Ідея Соборності: історія, сучасність, майбутнє», що відбудеться 21 січня 2019 року об 11.00 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова (м. Київ, вул. Пирогова, 9, ауд. 231).

•      Вітаємо когорту наших визначних науковців-драгомановців, зокрема ректора НПУ імені М. П. Драгоманова професора В. П. Андрущенка та професорів університету В. Б. Євтуха, В. І. Бондаря, В. П. Синьова, І. С. Булах, а також Ю. Г. Кондратьєва, М. І. Жалдака, Л. І. Мацько, О. Д. Дубогай, М. І. Шута з отриманням почесної відзнаки «Народна шана українським науковцям», приуроченої  до 100-річного ювілею Національної академії наук України від Генеральної дирекції МАРТІС «Золота Фортуна».

• Організований соціум зможе протистояти сучасним загрозам і викликам (стаття Анни Луканської; джерело: Голос України. № 246. 21 грудня 2018 р.) Як побудувати організоване суспільство (стаття Марти Борисової; джерело: День. № 233 – 234, 21 – 22 грудня 2018 року) Надходить час духовно-морального світогляду (інтерв’ю з В. П. Андрущенком, розмову вела Ольга Коноваленко; джерело: Освіта. № 51 – 52. 19 – 26 грудня 2018 р. С. 4 ) Філософський порядок дня. Ректор Віктор Андрущенко представив двотомник про новітнє державотворення (стаття Людмили Чечель; джерело: Україна Молода. № 141. 28 – 29 грудня 2018 р.) "Я вірю в історичну місію українського народу" (стаття Володимира Денисенка; джерело: Урядовий кур'єр. № 7, 12 січня 2019 р. С. 12) Лист-вітання з презентацією та виданням двотомника «Організоване суспільство» від Президента Українського союзу промисловців і підприємців Анатолія Кінаха

•      Запрошуємо вас до участі у ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції  «Наукова спадщина академіка Івана Зязюна у вимірах сучасності та майбутнього», яка відбудеться 11-12 квітня 2019 р. на базі Національного університету “Чернігівський колегіум” імені Т.Г. Шевченка.      Детальну інформацію та умови ви можете знайти в інформаційному листі >>> Прес-служба університету