Максименко Сергій Дмитрович

. Posted in Інститут корекційної педагогіки та психології

Максименко  Сергій Дмитрович  (нар. 15 грудня 1941 р.) - доктор психологічних наук, професор, академік АПН України, директор Інституту психології АПН України.
    У 1965 р. закінчив Київський державний  педагогічний інститут імені М.Горького за спеціальністю «Дефектологія».
    В 1970 році вступив до аспірантури кафедри  психології Київського державного педагогічного  інституту ім. О.М.Горького і закінчив її у 1973 році, після чого працював викладачем цієї кафедри.
    З 1997 року очолює Інститут психології імені  Г.С.Костюка АПН України. Член Міжнародної ради психологів (США, 1991 р.), голова Товариства психологів України (1998 р.), є головним редактором «Наукових записок Інституту психології ім. Г.С.Костюка», журналу «Практична психологія та соціальна робота» АПН України, «Психологічної газети» та книжкового видання «Психологічний інструментарій», член редколегій багатьох інших наукових видань.
    Засновник української наукової школи генетичної психології. Автор близько 450 наукових праць, серед яких - 10 підручників  із загальної, експериментальної, педагогічної та вікової психології, автор 12 монографій з методологічних проблем розвивального навчання, проблем психології особистості, методологічної рефлексії проблем розвитку в психології, експериментально-генетичних методів вікової та педагогічної психології. За період науково-педагогічної діяльності підготував 18 докторів і 170 кандидатів наук.
     Нагороджений  орденом  «Знак пошани»,  медаллю  «За доблесну  працю», Почесними  грамотами Міністерства освіти і  науки України та ін.

•     Зважаючи на звернення студентів університету, які з обуренням поставилися до експонатів, презентованих виставкою «Виховні акти», ректором НПУ імені М. П. Драгоманова Віктором Андрущенком була проведена нарада за участі деканів факультетів та представників відповідних університетських структур.     На нараді було обговорено питання щодо оптимізації роботи арт-простору «SKLO», плануванні відповідних експозицій та заходів.

•           Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, Інститут математики Національної академії наук України і Київське математичне товариство запрошують ушанувати видатного українського математика Георгія Вороного (1868–1908). Освітні та меморіальні заходи на честь його 150-річчя відбуватимуться 23–27 квітня 2018 року в Києві, а також у с. Журавка Чернігівської області.

•       Студенти звернулися з листом до очільника університету Віктора Андрущенка з проханням відреагувати на ситуацію, що склалась навколо приміщення арт-простору "SKLO". Лист публікаємо далі

•       Шановні колеги! Запрошуємо взяти участь у Міжнародному науково-практичному семінарі «Сучасний погляд на обдарованість та розвиток талантів», який відбудеться 19 квітня 2018 року о 13.00 в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова (вул. Пирогова, 9; центральний корпус, ауд. 231).

•        17-19 квітня в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова відбудеться Міжнародна науково-методична конференція "Робота з науково обдарованою молоддю: проблеми та перспективи". Науковці, викладачі, вчителі, аспіранти та студенти мають змогу взяти в ній участь як в ролі доповідача, так і в ролі слухача.