Максименко Сергій Дмитрович

. Posted in Інститут корекційної педагогіки та психології

Максименко  Сергій Дмитрович  (нар. 15 грудня 1941 р.) - доктор психологічних наук, професор, академік АПН України, директор Інституту психології АПН України.
    У 1965 р. закінчив Київський державний  педагогічний інститут імені М.Горького за спеціальністю «Дефектологія».
    В 1970 році вступив до аспірантури кафедри  психології Київського державного педагогічного  інституту ім. О.М.Горького і закінчив її у 1973 році, після чого працював викладачем цієї кафедри.
    З 1997 року очолює Інститут психології імені  Г.С.Костюка АПН України. Член Міжнародної ради психологів (США, 1991 р.), голова Товариства психологів України (1998 р.), є головним редактором «Наукових записок Інституту психології ім. Г.С.Костюка», журналу «Практична психологія та соціальна робота» АПН України, «Психологічної газети» та книжкового видання «Психологічний інструментарій», член редколегій багатьох інших наукових видань.
    Засновник української наукової школи генетичної психології. Автор близько 450 наукових праць, серед яких - 10 підручників  із загальної, експериментальної, педагогічної та вікової психології, автор 12 монографій з методологічних проблем розвивального навчання, проблем психології особистості, методологічної рефлексії проблем розвитку в психології, експериментально-генетичних методів вікової та педагогічної психології. За період науково-педагогічної діяльності підготував 18 докторів і 170 кандидатів наук.
     Нагороджений  орденом  «Знак пошани»,  медаллю  «За доблесну  працю», Почесними  грамотами Міністерства освіти і  науки України та ін.

•     18 січня 2018 року в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми методології та методики навчання фізико-математичних дисциплін», присвячена 85-річчю від дня народження кандидата фізико-математичних наук, професора, завідувача кафедри методології та методики навчання фізико-математичних дисциплін вищої школи Івана Тихоновича Горбачука.

•      Кінець минулого року для Драгоманівського університету відзначився підписанням договору про співпрацю зі Сколівською районною державною адміністрацією, що має на меті відкрити нові можливості для вдосконалення професійного рівня вчителів та підвищення якості освіти в цілому. Підписання відбулось у Сколівській академічній гімназії, де проректор з дистанційної освіти та інноваційних технологій навчання проф. Анатолій Кудін провів презентаційний майстер-клас щодо практичного застосування інтерактивних дошок. З деталями можна ознайомитися за посиланням >>> Прес-служба університету

•     8 січня проф. Морітц Гунцінґер, член Наглядової ради Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, спільно з проректором з навчально-методичної роботи гуманітарних факультетів проф. Ігорем Вєтровим та деканом проф. Володимиром Євтухом відвідали різдвяний прийом, який був організований Його Святістю, Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом.     З представниками вишу захід відвідав і відомий німецький релігійний діяч, архієпископ протестантської автокефальної церкви Communio messianica, проф., д-р. теол. Томас Ширмахер, якого запросив до Києва професор Морітц Гунцінґер. Тут також були присутні колишні та діючі члени українського парламенту та уряду, офіцери армії та представники академічних кіл.    Учасники заходу помолилися за майбутнє України та обговорили різні варіанти вирішення нагальних проблем, з якими стикнулася наша країна. Прес-служба університету

•     Вельмишановний Леоніде Макаровичу!  Прийміть найщиріші вітання від усього колективу Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова та від мене особисто з нагоди Вашого Дня народження!   Захоплююсь Вашою особистістю і вважаю Вас найвидатнішим політиком нашої сучасності, а Ваш внесок у розвиток України та становлення її як незалежної держави – неоціненним. Ми пишаємося, що Ви є почесним професором нашого університету. Висловлюємо щиру вдячність за Ваш вклад у розбудову науки та освіти України.